Můj domácí mazlíček

12. srpna 2012 v 18:32 |  Téma týdne
Od malička jsem milovala zvířata. Do konce jsem chtěla být veterinářka, ale pak jsem si to rozmyslela =o) Neměla bych odvahu, abych viděla zvířátka nemocná a další horší věci.

U dědy jsem si vlezla do králíkárny - v té době jsem se tam ještě vešla, teď bych tam mohla strčit maximálně jen hlavu. Mazlila jsem se s nimi a bylo úžasné vidět, jak mají rádi, když je hladím přes uši. Chtěla jsem jednoho domů, ale mamka mě a sestře živého králíka nepovolila, a tak nám ho děda zabil a my jsme si domů vzali králičí pacičky a starali jsme se o ně. Koupali jsme je tak často, až začaly plesnivět a mamka nám je vyhodila.

Později jsem začala hodně kašlat (to jsem byla v první třídě), a tak mě doktorka poslala na alergologii, kde mi zjistili alergii na prach a na králíky. Hodně mě to mrzelo, protože jsem se s nimi ráda mazlila. =o(


Když jsem byla o trošku starší, tak jsem se kamarádila s pražačkou Kájou, která u nás měla chatu a každé léto měla nového mazlíčka. Jednou to byl křeček, pak morče a příště dokonce měla potkana. Ale jeden jí zůstával vždy stejný - fenka Edita, která byla úplně úžasná. Hráli jsem si s ní na schovávanou a chodili jí koupat k rybníku. Bylo to báječné, a tak jsem si doma dupla, že chci také domácí zvířátko.

Bydleli jsme (pořád bydlíme) v bytě, a tak jsem nemohla mít nic velkého. Jelikož jsem měla/mám alergii, tak jsem nemohla mít nic chlupatého, a tak jsme se domluvila s Kájou, že mi přiveze rybičky - paví očka.

Nemohla jsem se dočkat, až je budu mít doma. Při cestě z Prahy se jim stala malá havárie, že se rybičky trošku vyklopily a museli zastavit na benzínce, aby jim dotočili vodu. Naštěstí to přežily! Měla jsem svoje první zvířátka - sice jen rybičky, ale byla jsem z nich nadšená! Měla jsem kluka a holku, a tak jsem si je hned pojmenovala - kluk byl Duha a holka Zlata. Ze začátku jsem je měla jen v takové malé kulaté nádobě, pak jsem je přendala do velké zavařovací sklenice a brzy jsme koupili i 35 l akvárko.

Naší mamce se to brzy tak zalíbilo, že jsme jeli nakoupit i kamínky, kytky, šutry, vzduchování, tapetu za sklo a hlavně - další rybičky.Obrečela jsem každou rybičku, která mi umřela. Nejvíce jsem obrečela Zlatu a Duhu, protože byly první rybičky, které jsem kdy měla.

Akorát jsme pak ve zverimexu viděli modrého raka, tak jsme ho koupili, byl takovej malinkej, a tak jsme ho rovnou pojmenovali - Ferda. Ferda vyrostl, párkrát se i svlékl a pak mi začal ostatní rybičky lovit a žrát. Říká se, že raci žijí jen v čisté vodě, ale našemu Ferdovi nevadila ani špinavá. Začala jsem se ho bát, a tak když umřel, jsme akvárko zrušili úplně.

Až budu mít svoje vlastní bydlení, tak si pořídím kočku a asi Mainskou-mývalí, protože jsou krásný.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama